Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!
Blog > Komentarze do wpisu

Bestialskie znęcanie się nad bezbronnymi istotami..

Po raz kolejny muszę wrócić do kwestii znęcania się nad zwierzętami. Po obejrzeniu reportażu "Interwencji" w Polsacie jestem w totalnym szoku.. Mam pewność - człowiek to najokrutniejsza istota chodząca po Ziemi..

"Bestialska zbrodnia na psie. Trzej sąsiedzi z Lipnicy Małej niedaleko Nowego Targu przywiązali psa rasy Syberian Husky do samochodu i ciągali za sobą po okolicy. Zwierzę nie miało żadnych szans. Siła była tak wielka, że głowa zwierzęcia oderwała się od reszty ciała!".. To fragment wstępu do reportażu dostępnego TUTAJ.

Najgorsze jest to, że osoba, która znęca się nad zwierzęciem w ogóle nie rozpatruje swojego czynu z punktu widzenia cierpienia zwierzęcia, jedynie denerwuje się możliwością kary, jaka może ją spotkać.. Nie rozumiem również tłumaczenia w stylu "byłem pijany/a".. Czy to coś zmienia? Sku*wiel to sku*wiel i tyle na ten temat!!!! Nic nie usprawiedliwia sadystów! Żaden normalny i wrażliwy człowiek nie męczy zwierząt, jak można trzymać psa w domu przez wiele lat i bez mrugnięcia okiem go potem skazać na cierpienie??!

STRONA DLA LUDZI O NAPRAWDĘ MOCNYCH NERWACH - STOP OKRUCIEŃSTWU WOBEC ZWIERZĄT

Kwestia kary ponoszonej za tego typu czyny jest bulwersująca. Otóż sądy bardzo niechętnie skazują zwyrodnialców na karę pozbawienia wolności, ewentualnie są to wyroki w zawieszeniu czy też kary pieniężne.. Przykładowe kary orzekane przez sądy:

"- 600 złotych grzywny, 400 zł na działalność TOZ i pokrycie kosztów procesu - za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem (sekcja wykazała 17 ran kłutych, zmiażdżoną podstawę czaszki, wybite oko) - to pierwszy wyrok wydany na podstawie nowej ustawy (w sierpniu 1998 r.), 
- Cztery miesiące w zawieszeniu - za urwanie głowy miniaturowemu królikowi na oczach dzieci, dla mieszkańca Nowej Huty, który tłumaczył, że królik "zdziczał, a poza tym mnie podrapał" (2002 r.),
- Pół roku więzienia z zawieszeniem na trzy lata, dozór kuratora i 300 zł nawiązki na rzecz TOZ  dla 20-latka z Częstochowy, który wyrzucił z siódmego piętra dwa króliki (2003 r.).

Statystyki Ministerstwa Sprawiedliwości pokazują, że w 2001 roku za zabijanie lub znęcanie się nad zwierzętami sądy orzekły 127 kar pozbawienia wolności (najczęściej na sześć miesięcy), z czego 110 w zawieszeniu - 87% wyroków pozbawienia wolności orzeczonych w pierwszej instancji to kary, których wykonanie zawieszono. Praktyka sądowa jest taka, że jeśli nawet zostanie wydany wyrok skazujący na pozbawienie wolności to sądy wyższej instancji zawieszają wykonanie wyroku, kierując się "znikomą szkodliwością społeczną" (źródło http://huby.seo.pl/11_zwierzaki/115_kary.htm).

Zwierzęta są żywymi istotami, również odczuwają ból, cierpienie, nie tylko fizyczne, ale również psychiczne..

"Każdy akt, prowadzący do zabicia zwierzęcia bez koniecznej potrzeby jest mordem, czyli zbrodnią przeciw życiu ( art. 11 Światowej Deklaracji Praw Zwierząt)"


wtorek, 14 grudnia 2010, merka1986

Polecane wpisy

Komentarze
dhhtww
2010/12/14 17:46:14
Zajebał bym takiego skur....... co meczy zwierzęta.
Kiedyś wstrząsnął mną taki reportaż jak pokazywali jak świnie wrzucali żywcem do wrzątku w jakieś ubojni. Tego prezesa tej ubojni żywcem bym wrzucił do wrzątku!!!!
-
2010/12/14 22:55:43
Dokładnie...Tylko my "ludzie" potrafimy być tak okrutni. Czujemy przewagę nad bezbronnymi zwierzętami
-
2010/12/14 22:58:37
Jestem bardzo wrażliwa w tej materii... NIestety wielu uważa zwierzęta za przedmioty, które nie czują... :((((
-
2010/12/15 19:18:41
Ten piesek na zdjęciu.. Masakra :((
-
2010/12/17 22:02:08
I znowu kolejny kretyn.. www.policja.pl/portal/pol/1/60983/W_bestialski_sposob_udusil_3_psy.html
-
2011/01/14 11:25:51
Dziś ponownie artykuł o bestialstwie .. policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,8941741,Wyrzucil_psa_z_osmego_pietra.html#opinions
O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi