Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!
Blog > Komentarze do wpisu

Czy Żydzi Żydom zgotowali ten los?

Wielu z nas słysząc słowo „holocaust” ma ciarki na plecach i wyobraża sobie miliony ofiar.. Czy jednak wiecie, że wynalazcą śmiercionośnego cyklonu B (którego naziści używali w komorach gazowych Auschwitz) był Żyd? Otóż tak, to Fritz Haber, noblista z 1918 roku.. Ale to nie jedyna osoba z żydowskim pochodzeniem, która maczała palce w masowych mordach.. Od Habera, poprzez Hiltera, dochodzimy do samego Rockefellera..

Trujących gazów bojowych używano już podczas I wojny światowej, większość z nas o tym wie. Fritz Haber jako wybitny uczony, ale pochodzenia żydowskiego, musiał pokazać niemieckiemu społeczeństwu, że jako Żyd, również jest coś wart wśród niemieckich "braci".. W tym celu nawet odrzucił judaizm i przeszedł na protestantyzm. Był jednym z wielu, którzy przyjęli inną religię i starali się wpasować w niemieckie realia. Trochę jak Polacy wyjeżdżający do USA, którzy stają się bardziej amerykańscy niż sami amerykanie.. Niestety nie przyniosło to niczego dobrego ani dla samego Habera, ani dla innych Żydów..

 

haberNa zdjęciu Fritz Haber

 

Szansą na udowodnienie własnej wartości była dla Habera nauka. Przekonywał wojsko, iż użycie gazu bojowego to skuteczny sposób na eliminację wroga. Dobrze orientował się w przemyśle chemicznym i wiedział, że trujące gazy są powstającym na ogromną skalę produktem ubocznym, który można wykorzystać w wojsku. Swoje badania musiał ukrywać przed żoną, która była przeciwniczką wojen, agresji i przemocy.

Sam Haber chyba zapomniał o etyce i nadal pracował na bronią. Pierwszą próbę na ludziach przeprowadzono 22 kwietnia 1915 roku pod Ypres przeciwko francuskim i algierskim żołnierzom, którym gaz uszkodził płuca i doprowadził do śmierci 10 tysięcy zgonów.. To był początek ery masowych mordów na niewinnych ludziach. Potem pojawiła się broń biologiczna a w końcu jądrowa.. Haber nagle stał się niemieckim bohaterem narodowym, awansował, przyjęto go do grona wojskowych naukowców. Niestety zyskując sławę – stracił żonę, która popełniła samobójstwo, ponieważ nie chciała żyć u boku tak okrutnego człowieka..

 

żołnierze 

 

Wysiłki mające na celu stworzenie broni chemicznej, która da przewagę Niemcom nad resztą świata nabrały tempa. Uruchomiono fabrykę w Porton Dawn, koło Salisbury a alarmy gazowe przeszły do porządku dziennego. W 1916 roku wyprodukowano nowy, skuteczniejszy gaz – fosgen, który był 18 razy bardziej trujący niż chlor (wypróbowany m. in na włoskich żołnierzach). Kolejne wynalazki to gaz musztardowy i iperyt (szczególnie drastyczny w działaniu – niemalże rozkładał ciało za życia ofiary..). Niemcy walcząc na froncie pozostawiali po sobie ciała ludzi, martwe zwierzęta, obumarłe rośliny i szli dalej.. Później również Anglicy zaczęli wykorzystywać podobne metody. Ich skutki odczuł m. in. Adolf Hitler, który w 1918 roku należał do bawarskiej piechoty.. Po tym doświadczeniu wystąpił z wojska i zajął się polityką.

W tym samym roku Haber otrzymał nagrodę nobla za naukowe osiągnięcia.. Czyż nie słodko..?? Jego obawy o sąd za zbrodnie wojenne zostały w tym momencie rozwiane. Zatem dalej pracował na swoimi śmiercionośnymi wynalazkami. Zajął się pestycydami, które były przykrywką do badań nad środkami bojowymi.

W 1920 roku wynalazł Cyklon B, który zastosowano później w obozach zagłady. Praca Habera przyczyniła się do śmierci innych żydów, jak widać wszyscy, którzy starali się być bardziej niemieccy niż Niemcy – starali się za mało. Często potem i tak kończyli w komorach gazowych..

 

cyklon b Puszka po Cyklonie B 

 

Hitler mimo przykrych doświadczeń z gazem bojowym, był wrost zachwycony działaniem Cyklonu B i angażował wojsko w tajne badania nad tą substancją. Haber jednak nie był już potrzebny. Został zdegradowany, ale mógł nadal pracować jako naukowiec. W piśmie, które do niego wysłano przeczytał, iż może zostać w instutuce, ale ma wyrzucić asystenta – Żyda. W efekcie podał się do dymisji i wyjechał do Szwajcarii.. Jednak był tam bezpieczny i nie zginął tak jak miliony innych, dusząc się w oparach własnego wynalazku..

Innym Żydem, który także przyczynił się do holocaustu a przy okazji na nim zarobił jest David Rockefeller (jeden z byłych właścicieli kompleksu World Trade Center w Nowym Jorku, miliarder amerykański), którego firma Statford Oil Company współpracowała z hitlerowskim kartelem I. G Farbenindustrie (niemiecki koncern chemiczny). Właśnie te firmy zaprojektowały komory gazowe niosące śmierć milionów..

 

rockeffeler Na zdjęciu David Rockefeller

 

Koncerny zatrudniały więźniów do produkcji benzyny syntetycznej czy kauczuku. Przez zakłady I. G Farbenindustrie przewinęło się w latach 40-stych ok. 300-500.000 więźniów, z których większość została wymordowana. Także obie firmy produkowały Cyklon B, który wykorzystywano do eksterminacji. Poza tym prowadziły eksperymenty na więźniach (np. wstrzykując im benzynę do organizmu) oraz dostarczały SS-manom metanol, który służył w uśmiercaniu więźniów i paleniu ich zwłok.

Dodam jeszcze, że Hitler również był Żydem.. 

Jak widać można naprawdę zarobić na śmierci innych. Tak było, jest i będzie - bezwględność popłaca. Żydom nie przeszkadzała śmierć innych Żydów, liczyły się ich korzyści, uznanie, profity z tego płynące. 

Ludzie ludziom zgotowali ten los, ważne że niektórzy potrafili utrzymać się dzięki temu na powierchni i dzisiaj mogą sterować losem takich płotek jak my.. Nie oszukujmy się, że istnieje braterska i patriotyczna więź pomiędzy nami, to pozór, który znika, gdy pojawia się PROFIT, chociażby w postaci darowanego życia.. 

 

ofiary 

 

 

 

 

 

 

czwartek, 28 kwietnia 2011, merka1986

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Phill, *.opera-mini.net
2011/04/28 21:26:23
Dziwne są losy największych zbrodni. Masz rację - ludzie ludziom zgotowali ten los... Kiedyś, dawno temu pewien młody człowiek (małolat) zapytał mnie - a gdzie jest ten twój Bóg? - czyżby był krwiożerczą bestią? - nie potrafię zrozumieć, pojąć itp takiego czegoś. Pana Boga też...

Pozdrawiam. Janek.
-
2011/04/29 09:31:36
Bardzo ciekawy artykuł:) Tylko są wątpliwości co do tego, czy Hitler rzeczywiście miał żydowskie korzenie. Ja w sumie nie wiem w co wierzyć. Ale to bardzo prawdopodobne:P Pozdrawiam!
-
merka1986
2011/04/29 10:32:20
@ Phil

Ludzie próbują zamienić się w Boga, w tym tkwi problem. Zamiast dostosować się do natury, próbują wprowadzać swoje zasady.

@acha-ona

Muszę się w takim razie zagłębić w lekturę na temat Hitlera :)
-
Gość: L, *.kormoran-net.pl
2011/04/29 16:50:44
Ciekawy wpis, jak większość z resztą :) Żydzi są obrotni i przebiegli, nie żbym był antysemitą, ale taka prawda. Wcale mnie te fakty nie dziwią, niestety. Pzdr
-
2011/04/29 16:53:59
Nie miałam o tym zielonego pojęcia...może dlatego, że nie bardzo interesuje mnie historia... PO przeczytaniu tego teksu- jestem o troszeczkę mądrzejsza;d
-
merka1986
2011/04/30 11:38:34
@ delikatna88

Może warto nadrobić braki :P
-
Gość: Gniewomir, *.dynamic.chello.pl
2011/04/30 13:34:22
W Palestynie świeżych żydów, którzy przeżyli holocaust nazywali "mydłami". Przez wiele lat traktowano ich, jak obywateli drugiej kategorii.

"W Izraelu imigrantów nazywano mydłem (nawiązując do niepopartego dowodami przekonania, że w czasie Holocaustu z Żydów sporządzano mydło) i obwiniano ich za to, że do obozów zagłady szli jak owce na rzeź". Nawet w Dniu Pamięci Zagłady w 2007 r. w Izraelu Avigdor usłyszał audycję radiową, w której nazywano mydłami dzieci przyjęte do Palestyny w czasie Holocaustu. Avigdor uważa ten termin za obrzydliwy i obraźliwy. Dzieci Holocaustu nie mogły pływać razem z dziećmi z kibucu Ramat Jochanan."

Tutaj krotki dokument o zydowskich neonaziolach w Izraelu:

www.youtube.com/watch?v=ezXm9jkukBo
-
Gość: Gniewomir, *.dynamic.chello.pl
2011/04/30 14:04:44
Caly tekst, jesli kogos interesuje: www.sztetl.org.pl/pl/article/warszawa/16,relacje-wspomnienia/12847,avigdor-horev-born-16-08-1944-in-warsaw-about-his-parents-and-their-family-about-their-way-to-israel-and-live-there/
-
merka1986
2011/04/30 15:19:08
@ Gniewomir

Coś okropnego po prostu..
-
2011/04/30 16:54:31
Coraz bardziej podobają mi się Twoje wpisy historyczne. Jak widać pieniądz rządzi światem a ludzkie życie jest warte tyle, na ile wycenią je inni - bogatsi od Ciebie i bardziej wpływowi.
-
merka1986
2011/05/01 18:58:25
@ pani_zulusu

Taka bolesna prawda..
-
zawoalowana_dusza
2011/05/02 21:32:36
Historia nauki, to w dużej mierze historia Żydów. Do powstania bomby atomowej przyczynili się również Żydzi, brali udział w badaniach zarówno w Ameryce jak i Niemczech. Bo co można powiedzieć o Lise Meitner (matce bomby atomowej)? Zmuszona do emigracji z III Rzeszy, a następnie wysyłająca wyniki badań, do byłego współpracownika Ottona. Kontrowersyjny naród z manią wielkości.
-
merka1986
2011/05/02 23:12:24
@ zawoalowana_dusza

Żydzi to ludzie zaradni i kreatywni, niestety czasem idą w niewłaściwą stronę. W sumie nie chcę wyjść na antysemitkę, ale gdzie się nie obejrzymy, tam Żydzi mają swoje wpływy. Polaków też jest wszędzie pełno, szkoda tylko, że nie dostrzega się ich kreatywności a to, że sikają w publicznych miejscach i są leniwi :P
-
Gość: yaro, *.adsl.inetia.pl
2011/05/16 01:38:31
Można wiedzieć skąd ta teza o żydowskim pochodzeniu Hitlera?
P.S. Jeśli jest możliwy to jakiś odnośnik w języku polskim/angielskim.
-
merka1986
2011/05/16 11:11:14
@ yaro

Poszukam. Myślałam, że to znana teoria, ale widzę, że nie każdy o niej słyszał. Podobno w 1/4 był żydem. Chociaż wielu naukowców to kwestionuje. Podobno po zbadaniu jego DNA to tego doszli. Jednak nie zagłębiam się w to jakoś mocno, bo jest wiele wątpliwości w tej kwestii. Wolałabym, żeby moi czytelnicy mi coś podrzucali i zbijali moje teorie, ale mogę oczywiście poszukać informacji:)

Pozdrawiam
-
Gość: Jacek, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/07/28 18:15:59
Trzeba powiedzieć że wszystkie bogactwa tego świata dosłownie należą do Żydów, nikt mi nie powie że jest inaczej. Nawet linie lotnicze British Airways należą do jakiegoś bogatego Żyda...
Ale nie jest to taki wspaniały naród, drażni mnie to że świat tak nad nimi ubolewa, a święci nie są wcale. Zresztą sam artykuł mówi sam za siebie. Mam takie zdanie niech sobie żyją w Izraelu ale ja nie chcę mieć z tymi istotami dwulicowymi nic wspólnego.
-
Gość: boguslaw, *.dynamic.chello.pl
2013/05/19 17:05:18
Mówiąc o nagrodzie Nobla trzeba mieć świadomość, że Haber i Bosch otrzymali ją za opracowanie metody syntezy amoniaku, "surowca" do produkcji mineralnych nawozów azotowych. Dzięki nim (między innymi) znaczna część ludzkości zapomniała co to są klęski nieurodzaju i głodu.
-
Gość: ten55, *.centertel.pl
2014/02/02 00:48:02
"Kolejne wynalazki to gaz musztardowy i iperyt". Małe sprostowanie iperyt to zamienna nazwa gazu musztardowego użytego po raz pierwszy pod Ypres (stąd nazwa). nie zmienia to faktu, że artykuł jest dobry.
-
Gość: Marcin, *.client.maxnet.66.pl
2014/03/27 08:45:18
Witam. Artykuł bardzo dobry . Gdzieś czytałem że żydzi z USA dostarczyli również piece do Oświęcimia . A tu proszę nawet komory gazowe projektowali z Niemcami . I jeszcze drą ryja że Polacy są winni i że to przez Polaków Holokaust . By ich szlag trafił .
-
2017/12/18 23:49:42
<a href="www.trotuart.pl>trotuart.pl</a> Większość kobiet potrzebuje preparatu przyspieszającego proces spalania tkani tłuszczowej.
O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi