Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!
Blog > Komentarze do wpisu

Tym razem pytam o tolerancję

Bardzo spodobało mi się poznawanie opinii czytelników na tematy, które często poruszam na blogu. Oczywiście nie obyło się bez kontrowersji przy okazji ostatniej ankiety, ale efektem niejasności stała się dyskusja. O to mi właśnie chodziło:) Przygotowałam kolejną ankietę, podejrzewam, że zgrzytów i zarzutów nie zabraknie, ale warto wymieniać się poglądami.

Jestem Sokratesem bloxa - kocham zadawanie pytań. Wolę oczywiście te otwarte, które dają Wam pole do popisu i nie ograniczają swobody ekspresji. W tej ankiecie ich nie zabraknie. Zatem zachęcam do udziału:)

Będzie po raz kolejny kontrowersyjnie - chciałabym abyście wypowiedzieli się na temat swojego stosunku do mniejszości seksualnych. Temat na czasie, przy okazji zbliżającyh się wyborów - wielu polityków używa projektu o związkach partnerskich jako karty przetargowej czy też wyborczej kiełbasy.. Mdli mnie na sam widok tych wszystkich pseudo-polityków, któzy mają głęboko prostego obywatela.. A na słuchanie ich wywodów szkoda mi czasu. 

W każdym razie kwestia interesująca, szczególnie dlatego, że Polska co i rusz dostaje upomnienia ze strony chociażby Parlamentu Europejskiego (z powodu "wzrostu nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią" ) czy  Unijnej Agencji Praw Fundamentalnych 

Dla zainteresowanych tematem przygotowałam ankietę na temat mniejszości seksualnych. Zachęcam do jej wypełnienia, chciałabym poznać Wasz punkt widzenia. Prosiłabym o szczere i przemyślanie odpowiedzi.

 

PS. Proszę o naprawdę przemyślane argumenty:) 

 

1 

środa, 22 czerwca 2011, merka1986

Polecane wpisy

Komentarze
dc_hexe
2011/06/22 23:06:28
Merkuś: Już nie wyrobiłam zakrętu i musiałam. Ucieszyłam się, że Ty też jakoś przerabiasz ten temat. Pozdrawiam serdecznie i bardzo jestem ciekawa wyników ankiety. D.
-
dc_hexe
2011/06/22 23:07:23
Mój znajomy mawia: wolę homoseksualną miłość niż heteroseksualną nienawiść. Jest lekkim homofobem, ale to zdanie mu się udało. :))
-
Gość: L, *.kormoran-net.pl
2011/06/23 14:27:53
"Homofobią określa się zarówno antyspołeczne uprzedzenie awersyjne względem osób homoseksualnych jak i samo zaburzenie lękowe, którego obiektem lękowym są te osoby". Z takimi postawami trzeba walczyć
-
2011/06/23 22:55:32
Świetny pomysł:) Trzeba rozmawiać o tolerancji, bo nikt by nie chce być dyskryminowany, jednak niektórzy o tym zapominają. Walczyć z ciemnotą i głupotą!! :D
-
2011/06/23 23:44:52
Ankieta wypełniona! Gratuluję wytrwałości:)

Środkowy palec dla frajerskich autorów blogów i homofobów :D
-
Gość: Paw., *.ip4.artcom.pl
2011/06/24 02:12:53
Posługujesz się poniekąd manipulacją, dając tego typu zdjęcie w dyskusji na temat tolerancji dla homoseksualizmu/stów. Granie na emocjach to nie najlepszy sposób, aby sprawdzać poziom tolerancji w społeczeństwie dla tego zjawiska i takich ludzi.
-
Gość: L, *.kormoran-net.pl
2011/06/24 12:40:07
@ Paw

A jaką fotkę Ty byś wkleił? Z parą homoseksualną i napisem - oto zboczeńcy? Też się posługujesz manipulacją a na dodatek szantażowałeś autorkę, więc Twoja postawa nie ma nic wspólnego z tolerancją, jest dobrze jak jest po Twojej myśli a jak nie - Paw stroszy piórka:P
-
2011/06/24 13:20:19
@ dc_hexe

Poruszałam i będę poruszać ten temat, nie ukrywam tego, że homofobia jest dla mnie czymś dziwnym i niezrozumiałym, ale chcę poznać i zrozumieć światopoglądy innych ludzi. Zdanie Twojego znajomego jest bardzo mądre, szkoda tylko, że niektórzy nie potrafią tak spojrzeć na tą kwestię..

@ L

Zgadzam się, należy walczyć z postawami, które mogą krzywdzić innych.

@ acha-ona

Tolerancja jest ważną kwestią w demokratycznym kraju. Dlatego będę o tym pisać.

@ black.stefan

;)

@ Paw

To zdjęcie jest ważne, tych chłopców skazano na śmierć z powodu ich orientacji seksualnej. Chciałabym otworzyć oczy homofobom i pokazać do czego może doprowadzić nienawiść. Nie będę tego ukrywać, że jestem bardzo tolerancyjna w tej kwestii.


A TYMCZASEM ROBIĘ SOBIE WOLNE I PROSZĘ O BYCIE GRZECZNYM PODCZAS MOJEJ NIEOBECNOŚCI;)
-
Gość: Leon, *.tktelekom.pl
2011/06/25 16:39:36
Merka prowadzisz świetnego bloga, uwielbiam czytać Twoje wpisy, dla mnie numer 1 w Olsztynie! Miłego weekendu życzę i czekam na kolejny wpis! Tak trzymaj!
-
Gość: Paw., *.ip4.artcom.pl
2011/06/26 01:37:32
Doskonale wiem co to za zdjęcie i skąd pochodzi - niemniej zdjęcie może sugerować, że innej drogi nie ma, że albo pozwolimy homoseksualistom na (niemal) wszystko, albo będziemy ich (w końcu) wieszać ...
-
Gość: L, *.kormoran-net.pl
2011/06/27 20:08:22
@ Paw

Masz wąski horyzont myślowy .... Przez takich ludzi jak Ty nasze społeczeństwo jest podzielone. Nie istnieje dla Ciebie złoty środek?
-
2011/06/28 09:56:53
Bardzo dobrze, że poruszasz takie tematy, sama jestm ciekawa wyników ankiety. A co taka cisza na blogu? Pozdrawiam
-
2011/06/28 19:33:04
@ Paw

A dlaczego mamy nie pozwalać homoseksualistom na wszystko? Nie ma równych i równiejszych a ignorowanie praw mniejszości uważam za równoznaczne z nie stosowaniem się do zasad ustawy zasadniczej a w państwie demokratczymym nie ma miejsca na takie niedociągnięcia? A może ojciec Tadeusz ma rację i Polska to totalitarny kraj, w którym za sterami włądzy stoją tak naprawdę nietolerancyjni hierarchowie kościoła rzymskokatolickiego?

@ czytam_sobie

Już jestem:) Wyniki będę prawdopodobnie jutro:)

-
Gość: Ekonomista, *.adsl.inetia.pl
2011/06/28 20:27:57
Ja to bym chciał, żeby większość homoseksualistów było tak tolerancyjnych jak ja. Chciałbym też móc czasem powiedzieć gejowi, że jest heterofobem, ale chyba naraziłbym się na zmasowany atak.

Odnoszę wrażenie, o czym napisałem również w ankiecie, że homofobia to armata, którą w dyskusji wytacza homoseksualista, kiedy nie ma już innych argumentów, W dyskusji na dowolny temat. Wystarczy mieć odmienne zdanie, żeby załatwić sobie łatkę homofoba.

Przez wiele lat pracowałem z osobami homoseksualnymi nie wiedząc o tym. Teraz wiem o każdym, że jest gejem. Tylko co mnie to obchodzi? Nie potrafię zrozumieć, jakie to ma mieć dla mnie znaczenie, że muszę być o tym poinformowany? Dokładnie tak samo nie obchodzi mnie, co i z kim pod pierzyną robi pani Jadzia z księgowości lub pan Tadeusz z Administracyjnego.

Jestem tolerancyjny, ale czy osoby homoseksualne tolerują fakt, że mnie nie interesują prywatne sprawy ludzi, niezależnie od preferencji seksualnych? Żyj i pozwól żyć innym tak, jak tego chce. Jak na razie osoby homoseksualne zapominają o tym haśle.

Pozdrawiam,
Ekonomista

-
Gość: L, *.kormoran-net.pl
2011/06/28 22:46:32
@ Ekonomista

Sam sobie zaprzeczasz, homoseksualiści chcą, aby właśnie heterycy dali im żyć na takim samym poziomie. Nie myl tego z heterofobią. To po prostu walka mniejszości z większością o równe traktowanie. Jakby każdy homoseksualista siedział cicho jak mysz pod miotłą, niczego by nie wywalczył.
-
Gość: Ekonomista, *.adsl.inetia.pl
2011/06/28 23:22:53
W ogóle mnie nie zrozumiałeś. Ja nie mam nic przeciwko, żeby osoby homoseksualne miały taki sam poziom życia jak osoby heteroseksualne. Mój post był zupełnie o czymś innym.
-
2011/06/28 23:44:39
Widzę powrót pana Ekonomisty:) Witam ponownie:)

PS. Ja w sumie też odebrałam to podobnie do "L". Co miałeś konkretnie na myśli? Arogancję niektórych homoseksualistów, którzy nie chcą słuchać heteryków?
-
Gość: Ekonomista, *.adsl.inetia.pl
2011/06/29 09:36:02
Miałem na myśli to, że często osoby homoseksualne uważają się za lepszych od "zwykłych" hetero. Dotyczy to szczególnie mężczyzn.
-
dc_hexe
2011/06/29 22:53:46
Chciałam tylko napisać, że bardzo wyglądam wyników ankiety... szumiało w drzewach, że dziś... poczekam... :)
-
2011/06/30 00:13:32
@ dc_hexe

Dziś było tak słonecznie, że nie mogłam sobie pozwolić na siedzenie przed kompem. Postaram się ogarnąć wyniki na jutro:)
-
2011/06/30 00:17:55
@ Ekonomista

Ja takich nie znam a Ci, których znam są właśnie zakompleksieni z powodu swojej odmienności i uważają sie za obywateli drugiej kategorii, bo na przykład boją sie reakcji rodziny na coming out czy odrwócili się od nich starzy przyjaciele na wieść o ich "strasznej dewiacji", nie mówiąc już o kolegach z pracy itp.
-
Gość: Ekonomista, *.adsl.inetia.pl
2011/07/05 11:00:01
Żarty czy kpiny z czyjejś orientacji seksualnej są dla mnie tak samo głupie, jak czucie się lepszym z powodu orientacji homoseksualnej.
-
Gość: Labryska, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/07/22 00:18:48
Ciężko mi tutaj być bezstronną, skoro temat dotyczy mnie osobiście, ale mnie ogólnie nie przeszkadza inność, czy to rasy, religii, czy subkultury na przykład. Przecież wszyscy możemy żyć w kolorowym, różnorodnym świecie. Niech tylko każdy zajmuje się swoim życiem bez krytykowania poglądów innych.
-
2011/07/22 10:40:14
@ Labryska

Dokładnie tak myślę!! :D
O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi