Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!
Blog > Komentarze do wpisu

Moje małe sukcesy

Czyli krótkie podsumowanie moich dokonań.

Z dziewięciu  noworocznych planów udało mi się zrealizować sześć, w tym dwa połowicznie;) Jestem w miarę zadowolona i nie poddaję się. Osobiście przyznałam sobie dziś puchar za psychiczną wytrzymałość i wytrwałość w dążeniu do celu:)

 

 

ZADANIA WYKONANE:


SZKOLENIE Z PROWADZENIA WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI

Właśnie dziś odebrałam certyfikat ukończenia, nawet dostałam pendrive’a w nagrodę:) Dołączę go do wniosku (nie pendrive'a;) o przyznanie dotacji, który po raz kolejny mam zamiar złożyć w UP-ie (tym razem muszę to zrobić!). Szkolenie było dość ciekawe, może trochę nużące, ale z pewnością bardzo przydatne. Polecam je wszystkim studentom i absolwentom UWM-u, którzy mają pomysł na własną działalność. Należy najpierw wypełnić odpowiedni wniosek i przedstawić swój pomysł na biznes (dokumenty są dostępne na stronie internetowej UWM-u). Po pozytywnej ocenie komisji i zakwalifikowaniu do programu należy chodzić na weekendowe wykłady na temat różnorodnych aspektów prowadzenia własnej działalności (dopuszczone 2 nieobecności). Jest to szkolenie dla tych, którym się chce wstawać rano w sobotę i niedzielę i dojeżdżać na uczelnię. Jeśli nawet tego Wam się nie chce, ten kurs i własna firma, nie są wyjściem dla Was. Przynajmniej narazie. Ja jako bezrobotna absolwentka nie miałam większych oporów, wysypiałam się w tygodniu. Na koniec kursu trzeba jescze napisać egzamin, oddać biznesplan i wsio! Zadanie wykonałam w 100%.

 

TERAPIA PSYCHOLOGICZNA

Odbyłam i nie żałuję. Przez prawie cztery miesiące wstawałam rano i opowiadałam rudowłosej pani psycholog o mojej bolesnej egzystencji. To nie miało brzmieć ironicznie, bo byłam w prawdziwej rozsypce. Życie mnie nigdy nie rozpieszczało a ostatnimi czasy moje cztery litery dostały wiele kopniaków. Jednak zebrałam się na odwagę, schowałam wstyd i zażenowanie do kieszeni grzecznie jeżdżac się co tydzień w na terapię. Pomogło!

 

ROZPRAWIENIE SIĘ ZE ZDROWIEM

Po namolnym gnębieniu wszelkich specjalistów wylądowałam w czerwcu na stole operacyjnym. Niestety męczę się do teraz ze skutkami ubocznymi a okres pooperacyjny zniosłam masakrycznie. Po ekstubacji zadławiłam się krwią i mało nie wyzionęłam ducha na sali operacyjnej, poza tym strasznie spuchłam, nie mogłam jeść, nie czułam twarzy, ostro krwawiłam, już nie wspominając o bólu jaki mi towarzyszył. Od tego czasu minęły prawie dwa miesiące a ja nadal kiepsko się czuję. Na dodatek pulmonolog wykrył u mnie niewydolność oddechową i muszę brać leki dla astmatyków. Mimo wszystkich przeszkód trzymam się dzielnie i nie mam zamiaru uzależniać nastroju psychicznego od kondycji fizycznej. Zadanie wykonałam niecałkowicie, ponieważ ignoruję zalecone wizyty kontrolne. Mam zamiar to skorygować.

Przy okazji chciałabym podziękować wszystkim, którzy byli przy mnie w tym okresie - jesteście bezcenni! :) 

 

ZMIANA MIEJSCA ZAMIESZKANIA

W sumie była dwukrotna w tym roku. Wynajmuję obecnie najbardziej klimatyczne mieszkanie w ciągu ostatnich sześciu lat pobytu w Olsztynie. Nie ma to jak kamienica (i to z miejskim przedszkolem pod Twoją podłogą;). Cóż więcej mogę napisać.. Jest mi tu bardzo dobrze. Nie zamierzam się wyprowadzać mimo tych kosmicznych dopłat za wodę!

 

 

W TYM POŁOWICZNIE:


KONTYNUACJA NAUKI

Zapisałam się do cosinusa i jak 90% uczniów tej szkoły nie byłam ani razu na zajęciach. Na tym skończyła się moja kariera BHP-owca. Miałam nadzieję na ulgowe bilety – przeliczyłam się. Taki przywilej mają tylko studenci oraz osoby do 24-tego roku życia. W kwietniu stuknęło mi ćwierćwiecze i nagle dokształcanie straciło sens:P Dlatego wykonałam zadanie połowicznie. Ktoś mógłby powiedzieć, że wcale go nie wykonałam, ale na swoją obronę mam certyfikat z punktu pierwszego, więc jakaś ciągłość naukowa była mimo wszystko:D

 

NAUKA KOLEJNEGO JĘZYKA OBCEGO

Zadanie wykonane połowicznie z powodu chwilowego ostudzenia zapału. Jednak nie mam zamiaru porzucić nauki całkowicie. Czekam tylko na cudowny przypływ gotówki, aby móc zapisać się na profesjonalny kurs, bo nauka holenderskiego na własną rękę jest trochę ryzykowna.

 

 

ZADANIA NIEWYKONANE:

 

ETAT

Ubolewam nad tym okrutnie, ale olsztyńskie realia są bezlitosne. Obecnie przygotowuję wniosek o dotację na własną działalność i przysięgłam sobie nieugiętość w tym zadaniu!!

 

WAKACYJNY WYJAZD 

Pracuję nad tym, wakacje jeszcze nie dobiegły końca:)

 

WYGRANA NA LOTERII

No cóż, chyba mam niewielki wpływ na powodzenie w tej materii. W każdym razie gram, żeby wygrać, nie jak Ci, którzy powtarzają w kółko, że nic nie wygrywają a w ogóle nie próbują. Podobno jestem w tej kwestii bardzo naiwna – a co mi tam! :D


 

 

 


 PS. Awansowałam do pierwszej trójki bloxa - tego się nie spodziewałam! :D 

PS. 2 Bądźcie dumni ze swoich prywatnych sukcesów i nagradzajcie siebie samych!! Wysoka samoocena pozwala bardziej cieszyć się życiem i dodaje skrzydeł nawet jeśli zgraja ludzików wokół stara się Wam je podcinać!! :)

 

 

 

 

 

poniedziałek, 01 sierpnia 2011, merka1986

Polecane wpisy

Komentarze
petitaski
2011/08/01 20:46:18
KinoLives.blogspot.com - oglądaj ZA DARMO PREMIERY KINOWE.
-
2011/08/01 21:33:22
Kochana gratuluję wszystkich sukcesów i życzę realizacji dalszych planów :)
Jestem z Ciebie cholernie dumna:))) Pamiętaj, że jesteś wartościową osobą, a cała reszta (sukcesów) przyjdzie z czasem:)

Pamiętaj, my zawsze będziemy przy Tobie ( będziemy wspierać duchowo, pomagać fizycznie, rozśmieszać itp. hehe). :*:*:*:*:*


A najbardziej cieszy mnie Twój awans na wyższe miejsce:P
-
2011/08/01 22:34:38
GRATULUJĘ !! :D Blox ma tysiące użytkowników a Ty zajęłaś miejsce na podium:D Należało Ci się, wreszcie ludzie Cię docenili, bo świetnie piszesz i jesteś cudowną osobą:) Tak trzymaj! Nie zmieniaj się i dalej myśl pozytywnie:) Wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy realizacji planów:) Pozdrawiam
-
2011/08/01 23:12:03
3 miejsce?! Nie wierzę:) Na głowę bijesz wszelkiej maści pseudo blogerów:D Brawo! Życzę spełnienia kolejnych postanowień! Tak trzymać:)
-
Gość: Kamil, *.ghnet.pl
2011/08/02 00:18:31
"@antkakobitybratadzieciak: Na głowę bijesz wszelkiej maści pseudo blogerów."
Rozśmieszyło mnie to.. :D Nie wiesz co mówisz... Zapoznaj się na początek z blogosferą, a dopiero późnej wypisuj swoje mądrość. Załóż blog, zacznij pisać w tedy pogadamy.

Szklanka do połowy pełna - Serdecznie gratuluję, a teraz czas na własne poletko, kup serwer, kup domenę, odpal wp, dograj szablon i pisz 'u siebie' a nie na bloxie... Chętnie pomogę.. :)
-
Gość: Paw., *.ip4.artcom.pl
2011/08/02 05:51:29
Zajmij się lepiej własnym życiem (a raczej, zdrowiem), a katolikom/Chrześcijanom daj żyć w zgodzie z własnym sumieniem i wartościami, tak jak tego samego wymagasz dla homoseksualistów i innych mniejszości.

Nie słuchaj księży i biskupów, ale i nie oceniaj ich nauczania w kwestiach moralnych, jeśli do Kościoła nie należysz i nie masz zamiaru pracować nad sobą, własnym charakterem i słabościami, pozdrawiam.
-
2011/08/02 11:06:49
Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Aż mi głupio:P

@ Kamil

Narazie mnie na to nie stać. Podejrzewam, że archiwum nie będę mogła przenieść na inną domenę, bo blox chyba nie daje takiej szansy? Jeśli w końcu się zdecyduję, odezwę się do Ciebie! Dzięki za propozycję.

PS. Ja dobrze wiem, co i kogo antkakobitybratadzieciak ma na myśli, chodzi o gnębiących mnie ludzików, którzy lubią wytykać mi błędy. No mniejsza o to:)

@ Paw

Ależ zajmuje się własnym życiem. Komentowanie tego, co mnie otacza to również jego część. Niestety nadal należę do kościoła (formalnie) a wychowanie w tej wierze i oglądanie hipokryzji hierarchów każdego dnia daje mi inpirację:) Będę nad sobą pracować. Również pozdrawiam

@ antkakobitybratadzieciak

Dziękuję:)

@ acha-ona

Również pozdrawiam i dziękuję za kciuki! :)

@ delikatna88

Ten awans również mnie cieszy. Niestety jakoś nie mam nawet czasu na wypicie szampana w tej intencji. Może mi pomożesz?

@ petitaski

Ulala :P

-
2011/08/02 16:30:56
@ Gość: Kamil, nat4-68.ghnet.pl Drogi Kamilu, chodziło mi wyłącznie o jednego pseudo-blogera, który miał w zwyczaju zadzierać nosa i umniejszać talent naszej szklanki. Dlatego tak napisała. Poza tym przypadkiem nie miałam na myśli żadnego innego blogera:) Pozdrawiam!
-
2011/08/03 12:12:08
@ antkakobitybratadzieciak

Tak właśnie myślałam :)
-
2011/08/05 15:38:08
Dobrze, że pokonujesz słabości i starasz się coś robić ze swoim życiem. A wrogami się nie przejmuj;) Poza tym życzę Ci dużo zdrowia, bo chyba tego bardzo Ci trzeba!
-
Gość: Labryska, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/10/30 02:53:49
Bilans ogólnie na plus :) Gratulacje z powodu wszystkich osiągnięć!
-
2011/10/30 20:55:47
Mogę teraz do tego dołożyć własny biznes, zaczynam już za niedługo:D
O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi