Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!
Blog > Komentarze do wpisu

Wyhoduj sobie futrzaka!

Sposób polecam szczególnie tym, którzy kochają lansować się w naturalnych futrach, np. zmanierowanym modelkom albo nowobogackim burakom:)

Temat naturalnych futer został ostatnimi czasy nagłośniony przez Dżoanę Krupę („Tap Madyl”), która pomimo krytyki i grona prześmiewców, dzielnie angażuje się w działania mające uświadomić Polakom, że zwierzęta to również żywe istoty.

Obejrzałam w TVN- nie wywiad, w którym modelka ze łzami w oczach opowiadała o zrywaniu skór z nadal żyjących zwierząt. Cała akcja była odpowiedzią na słowa Anji Rubik (również modelki), która namawiała (notabene w tym samym programie) do kupna naturalnych futer, ale tylko „od uczciwych hodowców, którzy dobrze traktują zwierzęta”.. Taa..

Dżoana postanowiła uświadomić koleżankę, iż tak naprawdę takie „dobre” hodowle nie istnieją a jedyna różnica polega na tym, iż zwierzęta są podtapiane albo rażone prądem w ramach znieczulenia przed obdarciem ze skóry..

Przyłączam się do apelu Dżoany! Ona dobrze wie o czym mówi i przyczynia się do czegoś pozytywnego przy okazji swojej popularności. To samo zaproponowała koleżance po fachu:” Anka Rubik powinna mniej się przejmować tym, co ma na sobie, a zamiast tego wykorzystać swój międzynarodowy sukces do zrobienia czegoś dobrego. Zamiast promować mordowanie zwierząt na futra, niech weźmie przykład z ludzi, którzy robią dobre rzeczy z serca, żeby pomóc innym”(BRAWO DŻOANA!:) 

Tak to już jest, że gdy woda sodowa uderza do głowy, zapomina się o tym, co tak naprawdę w życiu ważne.. 

Ja w drodze wielogodzinnych przemyśleń i eksperymentów znalazłam sposób na uzyskanie naturalnego futra! Taki domowej roboty futrzak nie czuje bólu, szybko przybiera na futrzastej masie, nie potrzebuje jedzenia ani odżywek na lśniące i zdrowe futerko i byłby idealnej rozwiązaniem dla Anji Rubik. Narazie potrafię wyprodukować tylko białego futrzaka rodem z Syberii, ale może na bazie innych produktów uzyskam efekt dzikiej rudości bądź stonowanego brązu. 

 

PRZEPIS NA FUTRZAKA


SKŁADNIKI:

Ogórki małosolne (ilość uzależniona od wielkości futra, które chcemy uzyskać),

Plastikowy pojemnik na żywność,

Ciepłe pomieszczenie

 

WYKONANIE:

Włożyć ogórki do szczelnie zamkniętego pojemnika i zostawić w ciepłym pomieszczeniu.

 

Futrzak po 3-ech dniach wygląda tak:

wtorek, 23 sierpnia 2011, merka1986

Polecane wpisy

Komentarze
2011/08/23 14:37:08
Ja wolę o futrach nie rozmawiać, bo nie znam tematu. Wydaje mi się, że bardziej niż o dobro zwierząt, niektórym chodzi o rozgłos własny, ale to tylko moje zdanie.
Kiedyś udało mi się lepszego futrzaka wyhodować. Na zupie pomidorowej, przez dwa tygodnie. Był piękny, mienił się kolorami tęczy, żył własnym życiem, ale został bezdusznie unicestwiony przez współlokatora. A one są podobno nawet pożyteczne, bo penicylina, czy coś tam innego...
-
szary-burek
2011/08/23 22:44:10
Nie wiedziałem, że takie coś można sobie wyhodować.
-
be_inspired
2011/08/24 15:38:44
Co więcej - po 5-ciu dniach potrafi się samodzielnie przemieszczać :))

Pozdrawiam!
-
Gość: , *.kormoran-net.pl
2011/08/24 16:45:19
Ciekawe czy Anja Rubik weźmie sobie tą radę do serca? :P
-
2011/08/25 00:09:15
Nie wiedziałam, że udało Ci się stworzyć "futrzaka" :) GRatuluję kochana....
To może teraz dokonasz pewnej modyfikacji genetycznej "futrzaka"?? :)) ciekawa jestem, co by z tego "wyszło" :P)
-
Gość: , *.play-internet.pl
2011/08/25 23:45:40
i to sie nazywa "prawdziwe naturalne futro" a nie...
-
2011/08/26 11:07:04
Nie rozumiem ludzi, którzy noszą futra i skórzane ubrania, ale za czyjś luksus zawsze płaci ktoś, kto jest niżej bądź najniżej - biedne zwierzątka. A może to my tak naprawdę jesteśmy na samym dnie?
-
Gość: , *.tktelekom.pl
2011/09/08 21:05:44
Dobreeee :D
O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi