Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!
Blog > Komentarze do wpisu

Polska numerem jeden - nic dziwnego

Kilka słów o mediach publicznych.

Tak, jesteśmy na pierwszm miejscu w Europie w cudownym rankingu państw niepłacących abonamentu RTV. Czy Was to zaskakuje, że 65% z nas nie płaci– ja się pytam? Mnie wcale.

Mamy tyle ważniejszych wydatków, ogromna część obywateli żyje na skraju ubóstwa a ministerstwa tylko obcinają dotacje, refundacje, podwyższają podatki i akcyzy, wymyślają to, tamto i za przeproszeniem sramto, aby ponownie uszczuplić nasze portfele.. Przy okazji lansują swoje stronnicze media, wmawiając nam, że to dobro wspólne, bo służy np. do nagłaśniania akcji społecznych - przykrywając tym samym pewne niedoskonałości i odwracając uwagę od spraw istotnych.

Czy władza nie ma ważniejszych wydatków niż finansowanie tych żenujących spotów, które mają rzekomo „wjechać na na ambicję” (o ile coś na ów kształt w ogóle istnieje w tym kraju) Polaka? A może ludzie  w końcu chwycą za widły, grabie, pochodnie czy chociażby rury od odkurzaczy i wyjdą na ulicę wjeżdżając tym samym na ambicję obibokom z najwyższej półki (czyt. władzy)?

Od lat TVP nie była tak - propagandową, stronniczą, pro-katolicką, pseudo-patriotyczną, nudną jak falki z olejem, nic nie wnoszącą w nasze życie – instytucją. Jeśli miałabym wymienić cokolwiek (program, film, serial itp.), co oglądam regularnie, z zapartym tchem i szczerym zainteresowaniem, musiałabym skłamać – publiczna telewizja nie oferuje mi niczego takiego.  Ośmielę się nawet dokonać krótkiej analizy oferty programowej TVP, z której korzystam, aby znaleźć cokolwiek, wartego złotówki z mojego portfela:

TVP 1:
- zdarza mi się obejrzeć „Teleexpress” kilka razy w miesiącu,
- ewentualnie program dokumentalny (w sumie nie było żadnego, który by przykuł moją uwagę w ciągu kilku, ostatnich miesięcy),
- programy przyrodnicze z dubbingiem Krystyny Czy.

TVP2:
- oglądam regularnie program kulinarny Roberta Makłowicza (chociaż obecnie zadowalam się już kolejna serią powtórek),
- lubię cykl „Kocham kino”, ale szału ni ma,
- również „Ekspres Reporterów” daje radę,
- serial „Pitbull” – chyba nie wymaga objaśnień.

Resztę oferują mi prywatne stacje telewizyjne (choć w niezbyt wygórowanej formie) oraz serwisy online. Szczerze – telewizja mnie raczej nie powala na kolana. Złotówka zostaje zatem w moim portfelu.

Jedynka jest przesiąknięta konserwatyzmem, katolicką paplaniną, która prowadzi zawsze do tych samych wniosków – kościół w Polsce jest najzajebistszy na tej planecie (scala nas w mega wierze, wzmacnia laf do ojczyzny i tak dalej), JPII był i jest najzajebistszy wśród papieży (a jak mówi o kremówkach wywołuje narodową falę rzucania się na siebie obywateli - w religijnej ekstazie bycia zajaranym przynależnością do pokolenia JP2 ), religia w szkole to najzajebiszty przedmiot a księża to supermeni w wersji black (oczywiście zajebistszej niż trójkolorowa). Za dużo w niej seriali o duchownych, klerze, wspólnotach parafialnych, a więc wciskania kitu o tym, że rodzenie dzieci z gwałtu jest cool albo ksiądz Ci zawsze pomoże. (tak – haha). Więc jeśli nie jesteś seniorem („Moda na sukces”), katolikiem (seriale plus katolickie programy), patriotą (lansowanie polskości wszem i wobec) czy też tradycjonalistą – nie masz tu czego szukać i na co paczeć:)

Dwójka oferuje za dużo sztuczności i wymuszonej miłości do kraju (syndrom podobny do jedynkowego)– „M jak Miłość”, „Barwy szczęścia”, „Kocham Cię Polsko” i tak dalej. Poza tym nie mam większych zarzutów. Jest trochę kultury, kapka dobrego kina, humoru a nawet kontrowersji. Jednak po zdjęciu „Małej Brytanii” z emisji (wiadomo dlaczego) – uraz nadal pozostaje.. jakby nie paczał:)Radia nie słucham, więc nie wnikam w temat. Podejrzewam, że jest lepiej, ale nadal ze zbyt dużą cenzurą mimo wszystko. W ogóle odnoszę wrażenie, że cenzura ma się u nas coraz lepiej.. A Wy?

Podsumowując - wolę kupić sobie kolejny suplement diety niż zapłacić abonament:D

 


 

Aby oddać głos na ten blog wyślij sms-a o treści A00888 pod numer 7122. Koszt 1 zł + VAT

niedziela, 15 stycznia 2012, merka1986
Tagi: tv abonament

Polecane wpisy

Komentarze
2012/01/15 19:03:46
Podzielam tą opinię w zupełności. Nic dodać nic ująć. Może tylko to, że czasami włączam na Panoramę...
Miłego dnia
Baltazar
-
dhhtww
2012/01/15 21:24:46
To ostatnie zdanie mnie rozwaliło. :-D
-
Gość: diokhan81, *.play-internet.pl
2012/01/15 22:18:14
A u mnie telewizor się kurzy i jestem z tego dumny! :D I jeśli ktoś przyczłapie do mnie "Panie, a abonament pan zapłacił w tym roku?" - pogonię mokrą, brudną szmatą! :P
-
2012/01/15 22:21:15
Teatr Tv (1), "Kultura głupcze" (2), "Czas honoru"... i ciemność, widzę ciemność. Czasem zaskoczy mnie radiowa trójka... w sensie pozytywnie, niestety jednak to na tyle bym napisała. Btw podobny stosunek mam do podatku za posiadanie psa!! ("psa posiadam od schroniska"). Pozdrawiam
-
Gość: gty, 78.9.18.*
2012/01/15 23:15:02
Jeżeli tvp nie radzi sobie i potrzebuje na działalność cudzych pieniędzy, to sprawa jest jasna, zlikwidować chwasta, tak jak sie zlikwidowało masę zakładów pracy. Dlaczego najpierw zabiera nam się pracę, a potem każe jeszcze płacić za takie g....o. Tvp to dno do potęgi. Są lepsze stacje, ciekawsze i bez łez w oczach. Miernocie z tvp już dziękujemy, wynocha z naszego życia i z naszych pustych już portfeli.
-
Gość: Henek52, *.dynamic.chello.pl
2012/01/17 08:53:54
Merko, myślę, że nieświadomie robisz mały przekręt myślowy. To, co piszesz w tym temacie jest prawdą, tego nie neguję. Opowiem o sobie. Kiedyś, jak pracowałem, miałem dobrego szefa, który nawet nieźle mi płacił za wykonywaną pracę, więc ja starałem się sumiennie pracować i dbałem o dobre imię mojego chlebodawcy. Chyba nie muszę dalej Ci pisać, co mam na myśli, po prostu, dobry szef, to jest skarb i o niego się dba. Kto jest tym "dobrym szefem" dla tej znienawidzonej telewizji? - a gdybyśmy solidarnie płacili abonament, czyli bylibyśmy tym "dobrym szefem" to sądzisz, że nic by się nie zmieniło pod tym względem? A może nasza władza świadomie nie wymusza od nas płacenia abonamentu, bo chce mieć decydujący wpływ na to co jest nadawane w telewizji publicznej. A pieniążki nie problem, tu się odrobinę podniesie akcyzę, tam podatek i tak "nierozgarnięty" obywatel RP za to wszystko zapłaci i jeszcze będzie się cieszył, bo ON ABONAMENTU NIE PŁACI !
Tak w skrócie tyle bym miał do powiedzenia w tym temacie. Może to ja źle myślę, Tak serio to nie jestem pewny czy mam rację.
Pozdrawiam.
-
2012/01/17 20:45:56
Masz rację, nic dodać nic ująć. Polska telewizja jest stronnicza i katolicka.
-
Gość: , *.as13285.net
2012/02/14 17:24:42
Plebania jest zajebista, Ci co na nią plują nie widzieli więcej niż kilka odcinków, naprawdę to niezły serial...
Kojarzycie Janusza Tracza? Przecież to największy gangsta w całej polskiej TV, oprócz niego też są niezłe inne charakterki typu Józek, Osa, Rumcajs, Zbyszek, Grzybowa....

O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi