Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!
Blog > Komentarze do wpisu

Prawda o ACTA

Nie, to nie żart..

Niektórzy śmieją się z protestujących, umniejszają znaczenie sprzeciwu wobec podpisania ACTA, jednak tak naprawdę nie zdają sobie sprawy z realnego zagrożenia jakie niesie ze sobą ratyfikowanie tego dokumentu. Społeczeństwo wykreowało sobie fałszywe przekonanie, iż ACTA dotyczy tylko młodych i to tych, którzy lubią za darmochę ściągać różne "śmieci" z internetu. Tak naprawdę sankcje po podpisaniu ACTA mogą dopaść każdego z nas, niezależnie od wieku, płci czy dostępu do internetu, ponieważ umowa ACTA nie dotyczy tylko i wyłącznie sieci.

Dokument stawia przede wszystkim na inwigilację zakrojoną na szeroką skalę pod przykrywką walki z piractwem. Czytałam ACTA, bardzo akcentuje dowolne manewrowanie przepisami prawa przez właścicieli marek, którzy za pośrednictwem organów ścigania i bezpieczeństwa publicznego, mogą aresztować każdego, kogo będą podejrzewać o piractwo - nie dosłownie rozpowszechnianie, ale również używanie wizerunku, bez zezwolenia. Nie chodzi tutaj o jakiś poważny użytek typu - lewą produkcję skarpetek z logo sportowej firmy, ale również zakup zamiennika jakiegoś lekarstwa. To nieprawda, że ACTA uderza tylko w internautów. Uderza w każdego, szarego obywatela.
Porozumienie daje prawo do tymczasowego aresztu podejrzanej osoby, zniszczenie jego własności, która oczywiście według ACTA jest pirackim tworem (bez udowodnienia winy), zapłaty kary i tak dalej. Coś takiego jak domniemanie niewinności przestanie po prostu istnieć. Dodatkowo dostawcy usług elektronicznych zostaną zobowiązani do monitorowania usługobiorców w celu ochrony interesów producentów - czytaj inwigilowania wszystkich treści. Będą również zobowiązani do ujawniania wszelkich danych na nasz temat - organom ścigania i sądownictwa. Wszelkie podejrzane strony będą blokowane lub zamykane, bez sądowego procesu.
Nie będziemy już mogli zakupić żadnych zamienników. Nieważne czy mowa o lekach, częściach samochodowych, kosmetykach, tuszach do drukarki, kablach, częściach zamiennych do urządzeń AGD i RTV - to wszystko będzie zakazane! Pytanie farmaceuty o tańszy zamiennik straci sens, ponieważ ich sprzedaż będzie ZAKAZANA! Tylko wybrane koncerny będą posiadały koncesję na używaniu konkretnych składników w swoich lekach.. Reszta nie będzie mogła produkować zamienników, które mimo podobnego składu są tańsze (to się chyba nazywa monopol prawda?).

 

Nie wiem co się dzieje z tym krajem? Bezrobocie rośnie, podatki wzrastają (wprost proporcjonalnie do wydatków na utrzymanie ministerialnych i sejmowych kancelarii..), cena benzyny jest jedną z najwyższych w Europie - dzięki wysokiej akcyzie i podatkom ze sprzedaży paliw trafiającym do kasy państwa, wysokość składki ZUS jest horrendalna, rosną opłaty za prąd, wodę i gaz, płaca praktycznie stoi w miejscu, musimy płacić podatek od każdej pierdoły, nawet od urodzinowych prezentów a w TV ciągle tylko słychać jak to w Polsce zajebiście i jak nasza gospodarka świetnie sobie radzi.  Dziwne, bo to co widzę, mija się z medialną papką. Ciągle upadają zakłady pracy, ludzie zostają bez środków do życia a pomoc socjalna dla ubogich leży i kwiczy (jedynie patologia świetnie na tym wychodzi). Może w końcu czas wyjść na ulicę a nie kłócić się na forach który polityk jest lekiem na całe zło - Palikot czy Korwin-Mikke. Otóż żaden moi mili. Obaj mają nas w tyłkach. Cała reszta również!

No i nie wiem czy zauważyliście, ale demonizuje się przeciwników ACTA jak tylko się da!

Polityka z definicji jest dążeniem do władzy i jak największych wpływów u sterów. Nie ma tam miejsca na realizację przedwyborczych postanowień. Po dojściu do władzy zostaje tylko kurczowe trzymanie się stołka a nam - szarym obywatelom - wyjście na ulice..

 

Całą treść ACTA możecie przeczytać TUTAJ

 

niedziela, 29 stycznia 2012, merka1986
Tagi: ACTA stop acta

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: wampirkaes, *.play-internet.pl
2012/01/30 10:42:27
chętnie poczytałabym co masz do powiedzenia na temat tej medialnej dzieczynki z tv co ją porwali. od dłuższego czasu myślę co o tym myśleć

p.s. cieszę się że nie idziesz na ilość notek ale jakość :)
-
Gość: gosc, *.connectic.pl
2012/01/30 14:58:58
A konkretnie!

Zacytuj przepisy z których wyciągasz takie wnioski i ich prawną interpretację. Bo tak to wpisujesz się w listę tych którzy oskarżają ACTA o satanizm, pedofilię, zoofilię i boczną furtkę wprowadzania eutanazji.
Wypowiedź dokładnie taka jak większości polityków, zero treści, zero faktów a jedynie własne wyobrażenie
-
2012/01/30 15:14:56
ACTA to rowniez makabryczna ochrona patentow na zywnosc w EU i USA.
Wystarczy odwiedzic online urzedy patentowe w EU i w USA a przekonacie sie
ze ACTA to juz wojna o zywnosc:pomidory,zboza,kartofle nawet polskie arbuzy
nie bada mogly byc sprzedawane bez ...licencji.
-
2012/01/30 16:36:54
Właśnie sedno w tym, że większość artykułów można dowolnie interpretować jeśli chodzi o produkty. Dlatego daje tak dużą władzę producentom i tak naprawdę może się okazać, że za chwilę marchewkę będzie można uprawiać tylko na jednej farmie na świecie i tak dalej. Praktycznie każdy przepis to manipulacja. ACTA to naprawdę jeden z elementów NWO!
-
2012/01/30 16:43:42
Nie chce mi się przytaczać fragmentów dokumentu. Załączyłam link do treści ACTA, wystarczy go przeczytać ze zrozumieniem. Podam jeden fragment, który dotyczy więzienia bez wyroku sądu każdego podejrzanego:

"Artykuł 12: Środki tymczasowe
1. Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania szybkich i
skutecznych środków tymczasowych:
Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania środków
tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony, w stosownych przypadkach, w szczególności,
gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia
lub gdy istnieje wyraźne ryzyko, że dowody zostaną zniszczone"

Artykuł ten daje prawo tylko producentom, którzy nie muszą się nikomu tłumaczyć a nasze organy ścigania mają obowiązek działać na ich polecenie.
-
Gość: marKoniec, *.olsztyn.mm.pl
2012/02/04 18:54:36
Zgadzam się z tym, że ACTA wymaga zmian, zanim zostanie aktem powszechnie obowiązującym. W takiej formie stwarza pole do nadużyć. Podstawowy problem z ACTA polega na tym, że jest to prawo na tyle nieprecyzyjne, że pozwala na bardzo różną interpretację. Na przykład wspomniany art. 12. W jego treści nigdzie NIE PADA STWIERDZENIE, że sąd ma OBOWIĄZEK działać na polecenie producentów (przypominam, że jedną z kardynalnych zasad prawa jest niezawisłość sądów i nie jest ona tu łamana). Sąd MA PRAWO zastosowania środków tymczasowych w sytuacjach wyjątkowych. A to jest spora różnica.Ten sam artykuł gwarantuje pozwanemu na koniec postępowania sądowego (także nie jest tak, że oskarżeni będą skazywani bez procesu) odszkodowanie w razie niesłusznego oskarżenia. Dla mnie jedynym błędem w tym konkretnym zapisie jest sformułowanie o "niewysłuchaniu drugiej strony", co faktycznie daje szeeeerooookie pole do nadużyć. Poza tym, zastosowanie środków tymczasowych jest pewną normą, której przepisy zawarte są w naszym prawie od dłuższego czasu na przykład w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19940240083&type=3 (art. 79 i 80). Problem niektórych przeciwników ACTA polega często właśnie na tym, że protestują przeciwko wprowadzeniu praw, które już obowiązują. Dlatego nie dziwi mnie, że część społeczeństwa akcje protestacyjne traktuje jak gówniarskie wybryki. Pozdrawiam ;)
-
2012/02/05 23:39:40
Czyste śmiechu warte, podpisali a teraz się zastanawiają co podpisali, żal... Politycy zdecydowanie maja nas gdzieś
-
2012/03/28 16:29:26
@ mimi_fibi

Oj mają..
O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi