Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!
Blog > Komentarze do wpisu

Trudne pytania

Do tego wpisu skłoniła mnie rozmowa, którą niedawno przeprowadziłam ze stałym czytelnikiem "Szklanki do połowy pełnej".

Rozmawialiśmy późną nocą o sprawach wiary, duchowego rozwoju, religii, świadomości itepe (czyli o tym, co kocham najbardziej;) Okazuje się, że nie tylko ja dużo rozmyślam na takie tematy.

Tak wiem, trochę zaniedbałam bloga, nie pisałam, nie dzwoniłam ;) Szczerze mówiąc odcięłam się od medialnych szumów, które każdego dnia bombardowały mnie masą ogłuszającego bełkotu. Wśród tego chaosu trudno mi było usłyszeć wewnętrzny głos i skupić się na tym, co naprawdę się liczy. Telewizor praktycznie milczy, w internecie nie przeglądam żadnych newsów, plotek i tym podobnych "odwracaczy uwagi". Szukam tego, co pozwoli mi chociaż w części zrozumieć i pomóc ruszyć do przodu w tym uwsteczniającym się świecie. Z pewnością nie jestem w tych poszukiwaniach osamotniona:)

Być może decyzja o założeniu własnej firmy również uświadomiła mi wszechobecność tego cholernego pędu za pseudo-sukcesem, konsumpcjonizmem, fałszywymi pozami. To również zasługa obserwacji otoczenia, w jakim przyszło mi przebywać. Ignoruję rozpraszacze mojego umysłu, słucham siebie, szukam inspiracji, być może to właśnie WY staniecie się jej częścią :)

Stawiam dziś Wam i sobie trzy ważne pytania, które Gaugin postawił sobie dawno temu, kiedy dopadł go kryzys. Może wspólnymi siłami spróbujemy na nie odpowiedzieć. W każdym z nas jest wiele mądrości. Wzajemna inspiracja jest czymś niesamowitym i pięknym. Jeśli nadal tam jesteście, zachęcam do udziału we wspólnej kontemplacji ;)

 

A oto (te zajebiście ważne) pytania:

Skąd przyszliśmy?

Kim jesteśmy?

Dokąd idziemy? PS. Odpowiadając kierujcie się tylko i wyłącznie wewnętrzną intuicją. Pamiętajcie, że dogmat to nic innego jak wyraźny zakaz myślenia.

 

piątek, 03 sierpnia 2012, merka1986

Polecane wpisy

  • Czy Bóg istnieje?

    Dla mnie i wielu podobnych do mnie poszukiwaczy jest to pytanie abstrakcyjne, retoryczne i zasadnicze zarazem. Nie opowiadam się po stronie religijnych fanatykó

  • Obywatele o kościele - ankieta

    Zachęcam do wypełnienia dwóch ankiet. Kto pierwszy, ten lepszy - liczba respondentów ograniczona! :) Klikajcie i wypełniajcie :) OBYWATELE O KOŚCIELE CZ.I 

  • Tęczowa wiara

    Czy Twój Bóg kocha mniejszości seksualne? Wczoraj obejrzałam prawdziwy wyciskacz łez - film "Modlitwy za Bobbie'go" , który otwiera oczy (a może raczej serca) n

Komentarze
Gość: , *.kormoran-net.pl
2012/08/04 18:53:16
Nikt się nie odważy? :)
-
Gość: Twardowski, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/08/05 02:36:40
Pozdrawiam!
-
2012/08/05 20:52:52
Pierwsze pytanie jest naprawdę trudne. Większość skłania się ku opcjom kreacjonizmu bądź ewolucjonizmu, ja obstaję przy opcji numer dwa. Jeśli chodzi o pytanie drugie - jesteśmy wspaniałymi istotami, które potrafią dawać dużo miłości, jednak błądzą, gdy mieszają im się ideały. Jeśli chodzi o to dokąd zmierzamy, obawiam się, że do samozagłady niestety. Pozdrawiam!
-
2012/08/05 22:24:45
Myślałam, że w ogóle zaginęłaś w akcji. Czysta biologia powoduje, że się rodzimy, relacje między ludźmi z naszego środowiska powodują, że rozwijamy się i zaspakajamy swoje potrzeby w zależności od tego kim są Ci, którzy nas otaczają. Każdy z nas w inny sposób poszukuje swojego sensu :)
-
2012/08/07 13:53:19
Dziękuję za odpowiedzi, czekam na więcej :)
-
2014/05/05 15:52:55
Ciekawe czy np. hurtownia materiałów biurowych jest miejscem takich rozważań? Nurtuje mnie to, gdyż chciałabym dociec, kto tak na prawdę zastanawia się nad takimi rzeczami. Skąd ludzie mają naturę do filozofowania...
O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi