Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!
Blog > Komentarze do wpisu

Polska nienawiść niepodległa..

Nienawidzę w naszym kraju tego, że w czasie Święta Niepodległości najbardziej akcentuje się tą cholerną niezależność w nienawiści i uprzedzeniach..

PS. Tomasz Mędrzak to poseł PiS..

 

Domyślam się, że czeka nas kolejna zadyma, ale nic dziwnego skoro pozwala się w tym kraju na przemarsze ONR-u, posłowie bezkarnie podburzają obywateli do zajęcia budynków rządowych a prezydent planuje złożyć wieniec pod pomnikiem wielkiego antysemity Dmowskiego.. Jednocześnie antyfaszystowska manifestacja próbuje się przebić przez ten skrajny mur a kibole nie mają co robić i wychodzą na ulicę.. Jak to ma się niby skończyć? Wojna polsko-polska podszyta fałszywym patriotyzmem z ukazaniem racji "najmojszej" - tak to wygląda w rzeczywistości..

Dziś chciałabym się skupić przede wszystkim na kwestii antysemityzmu. Większość Polaków to katolicy, konserwatyści, czasem bardziej skrajni, czasem mniej. Nie lubią zmian, żyją w kraju biednym i zaniedbanym, ale za swoją polskość są w stanie pobić do nieprzytomności.. Tak bardzo kochają gloryfikowanie niechęci do sąsiednich krajów, uwielbiają tą stagnację światopoglądową a przed episkopatem padają na glebę.. Oto prawdziwa niezależność Polaka, który swój rozum zatraciła na rzecz przynależności do jednego z obozów politycznych.. Czyż nie jest to zaprzeczeniem niepodległości?

Jutro Komorowski będzie składał wieniec pod pomnikiem Dmowskiego. Dla mnie to po prostu jakaś kpina. Święto niepodległości wykorzystywane jest w celu zaznaczania niezwykłości i wyjątkowości naszego narodu, wtedy każdy "inny" jest mieszany z błotem a zwolennicy kosmopolityzmu i multikulturlaizmu dostają po głowach, bo to przecież lewacy, pedały i sługusy Michnika.. "Polska dla Polaków" -  wykrzykują maszerujący patrioci i obrzucają obelgami myślących inaczej..

Dmowski mawiał:"Gdyby Polska nie miałaby tylu Żydów, nigdy by nie było rozbiorów".. Czy światopogląd dzisiejszego Polaka-patrioty bardzo się różni od tej postawy? Nie! To przez Żydów biedni Polacy musieli walczyć o niezależność prawda? Prezydent złoży wieniec pod pomnikiem Dmowskiego, uśmiechnie się i nie będzie różnił się niczym (według mojego puntu widzenia i oceniania) od maszerujących ramię w ramię falangistów, radykałów, narodowców i faszystów.. Według Dmowskiego "Antysemityzm to protest przeciw potędze Żydów i ich zabójczemu wpływowi na społeczeństwo europejskie". Pewnie bez wahania przyłączyłby się do Hitlera, gdyby tylko miał taką okazję.. 

Niepodległość to " niezależność państwa od formalnego wpływu innych jednostek politycznych". Dlaczego więc każdy Polak jest tak podległy politycznym obozom? W tej definicji nie widzę ani słowa na temat niezależności od innych kultur, narodowości, tradycji, religii itp.. A może Polacy boją się, że tak naprawdę są bezbarwni na tle innych krajów i brnąc w radykalny katolicyzm, anachroniczny światopogląd, antysemityzm i nietolerancję chociaż czymś się wyróżnią? Z pewnością tak, jednak dumą to raczej napawać nie powinno..

Antysemityzm wykonaniu katolickim (antena Radia Maryja) brzmi między innymi tak:

"Oświęcim nie był obozem zagłady, lecz obozem pracy. Żydzi, Cyganie i inni byli tam niszczeni ciężką pracą, zresztą nie ciężką i nie zawsze byli niszczeni, bo są relacje, iż w obozie posiłki były trzy razy dziennie, a chorzy dostawali delikatną zupę, mleko i biały chleb, a Żydzi często pełnili ważne funkcje obozowe, np. kapo..."

"Walka z krzyżem – to wszystko jest zaplanowane (...) Mam tu na myśli Żydów przede wszystkim. Robią wszystko, żeby o nich nie mówić, a oni całą polityką kierują"

Pójdźmy zatem dalej:

"Żydzi nie uznali Pana naszego, nie możemy uznać Żydów" (autor św. Pius X)

"W 1215 r. Innocenty III wydał dekret nakazujący Żydom noszenie wyróżniającego stroju i pozostawanie niezauważalnymi w okresie Wielkiego Tygodnia. Paweł IV (1555-9) wynalazł pojęcie getta. Święta Inkwizycja publicznie paliła żydowskie książki łącznie z Talmudem. Wiek za wiekiem Żydów ośmieszano, twierdząc że wydzielają diaboliczny smród, foetor judaicus. Byli pozbawieni możliwości wszelkich normalnych sposobów zarabiania na życie, zmuszani do zajmowania się lichwą, zajęciem zbyt nikczemnym dla chrześcijanina, za co potem wieszano na nich psy. Bywały okresy podczas wojen krzyżowych czy czarnej zarazy, gdy całe ośrodki żydowskie były niszczone, a ludzi wyrzynano tysiącami lub zsyłano na tułaczkę. Jednym zdaniem chrześcijanie byli prekursorami nazistów; to papieże podsunęli Hitlerowi niektóre z jego najlepszych pomysłów. A cała rzecz była drobiazgowo przygotowana w samych Ewangeliach" ( źródło:http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,525)

"W IV w. Jan Chryzostom, Ojciec Kościoła wygłosił w Antiochii siedem kazań "przeciwko Żydom" (...) 1215 — czwarty sobór laterański (Innocenty III) zakazał Żydom piastowania urzędów w państwach chrześcijańskich oraz wychodzenia na ulice w dniach obchodzenia chrześcijańskich świąt, a także nakazał im noszenie wyróżniającej się odzieży lub odznak (...) rok "najgorszy dla niemieckich Żydów przed dojściem Hitlera do władzy" — w Strasburgu spalono dwa tysiące Żydów, zaś majątek rozdzielono między chrześcijan; wymordowano w sumie całą żydowską ludność ok. 350 gmin (ofiary najczęściej palono żywcem). Niemalże wszyscy odrzucili propozycję przejścia na wiarę chrześcijańską, wybierając męczeństwo (...) (źródło:http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,525)

Jednocześnie większość katolików potwierdzi, iż "Ten który przyszedł na ziemię jako człowiek, mam na myśli oczywiście Jezusa Chrystusa, jako człowiek był Żydem. Maryja była Żydówką. I nie zgadzam się (...) bo myślę, że wyrządzamy wielką krzywdę i wielką szkodę ludziom, którzy są innej narodowości, np. żydowskiej, którzy zamieszkiwali te ziemie i także tworzyli historię naszego narodu" (autorem słów jest ojciec Dariusz Drążek). O, czyżby nagle antysemicki prąd, z którym radio płynie od lat stał się passé?

Takie pomieszanie z poplątaniem wypełnia szare dni szarych Polaków, którzy nie mają własnych rozumów tylko jak chorągiewki na wietrze ulegają "patriotycznym" trendom.. Dziś jest modnie być za PiS-em, nosić koszulkę JP2 i bić się o krzyż pod pałacem prezydenckim..a jutro modne będzie zabijanie Żydów i Cyganów.. W tym momencie nie żartuję nawet trochę.. Góra skutecznie manipuluje a Polacy wszystko łykają i kiedyś pozabijają się nawzajem w obronie swych idoli, bo ideologiami tego nazwać nie mogę, gdyż nic się tu kupy nie trzyma..

Fanatyczni narodowcy z modlitwą Ojcze Nasz na ustach biegną i modlą się pod pomnikiem Dmowskiego, który mawiał przecież: "Jesteśmy przeciwnikami zależności polityki od Kościoła i uważamy, że w programach politycznych niema miejsca na kwestie religijne (...) Przeprowadzamy wyraźną granicę między życiem politycznem i kościelnem; duchowieństwu pozostawiamy kierownictwo tylko w tem ostatniem". Pozostaje się zaśmiać bądź zapłakać nad tymi, którzy święcą krzyżami i różańcami pod jego pomnikiem..

Radio Maryja chce ustanowić Jezusa królem Polski a jednocześnie zapomina, że on przecież Żydem był a od Żydów to wszelkie zło do Polski przypełzło.. Ciekawe jakie myśli będzie miał w głowie prezydent, gdy będzie składał hołd Dmowskiemu - jako przedstawiciel narodu? Nawet nasz słit Bonaparte był antysemitą i uważał, że "Żydzi są rozbójnikami naszych czasów, istnymi krukami. Może by nie było źle przenieść ich z prowincji pogranicznych i rozpędzić po całym kraju".. Smutne, że hołduje się takim osobnikom w narodowych hymnach prawda?

Pamiętacie Romana Giertycha, który przyczynił się do wypromowania Młodzieży Wszechpolskiej? Z pewnością jego dziadek, współpracownik Dmowskiego, byłby dumny z wnuka. Przecież sam mawiał, iż "Jesteśmy jednym z tych ruchów, które jak faszyzm we Włoszech, hitleryzm w Niemczech, obóz Solazara w Portugalii, karlizm i falanga w Hiszpanii obalają stary system masońsko – plutokratyczno – socjalistyczno – żydowski i budują porządek nowy, porządek narodowy". Jutro Roman ramię w ramię z Bronisławem pomaszerują pod pomnik Dmowskiego i potwierdzą, iż antysemicka i narodowa ideologia jest nadal żywa.. Nadal uważacie, że Młodzież Wszechpolska nie ma nic wspólnego z faszyzmem a Porozumienie 11 listopada to szopka?

Ja popieram w całej rozciągłości manifestację antyfaszystowską, gdyż "1 listopada to dzień wspomnienia i refleksji nad wolnością. Ale są też tacy, którzy używają go do podważania wolności innych. Nacjonaliści, rasiści i neofaszyści organizujący się wokół takich organizacji jak ONR, Blood & Honour czy Młodzież Wszechpolska urządzają tego dnia przemarsze ulicami Warszawy manifestując swój brunatny szowinizm. Nie zgadzamy się na to, by zwolennicy ksenofobicznych i rasistowskich ideologii, którzy z dumą odwołują się do przedwojennych organizacji o jawnie faszystowskich sympatiach i w tym roku przeszli przez stolicę" (źródło: http://11listopada.org/strona/porozumienie-11-listopada). 

Ta wojna pomiędzy obywatelami nie ma sensu, ładu i składu. Czy nie możemy się po prostu szanować jako ludzie? Nawet niekoniecznie obywatele tego samego kraju? Jesteśmy jednością jako obywatele świata, dla mnie to wystarczający powód do wspólnego przemarszu i wyrażenia radości z tego powodu.

Lepiej by się stało jakby wieniec przeznaczony dla Dmowskiego znalazł się na grobie Ireny Sendlerowej.. 

 

sobota, 10 listopada 2012, merka1986

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Twardowski, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/11/11 03:17:30
Oddawanie hołdu przed pomnikiem Dmowskiego jest efektem tego, że rządzi nami wielki prawicowy i ultrakatolicki POPiS. W końcu prezydent(nie głosowałem na niego) jest konserwatywnym katolikiem, a Dmowski był przecież pupilem facetów w czerni w tamtych latach(i dziś)... resztę dopowiedzcie sobie sami...
Zresztą cały 11 listopada do mnie nie przemawia jako święto. Już lepszy byłby siódmy dzień tego samego miesiąca lub ustalenie zupełnie innego dnia.
Dobrze, że oprócz dwóch marszy prawicowych(prezydenckiego i prawackiego) będą przynajmniej dwa lewicowe, które ten dzień troszkę odprawiczą. ;)
-
Gość: ja, *.dynamic.mm.pl
2012/11/11 15:11:30
Jak zwykle świetny tekst. Zgadzam się z każdym słowem i wstyd mi za władzę, która pozwala na skrajne przemarsze. Wiadomo nie od dzis,że sprawcami zadym są zawsze skrajni prawicowcy. Pozdrawiam! Pokój!:)
-
Gość: Alka, *.xdsl.centertel.pl
2012/11/12 21:49:20
Świetna notka, racja...
w polakach jest mnóstwo szowinizmu i otumanienia... Ech, szkoda, że nie rozumieją co to znaczy PANPATRIOTYZM- na pewno nie jest to poniżanie i gardzenie ludźmi innej narodowości albo organizowanie takich szopek o jakich piszesz...
Cóż, liczmy, że jednak będzie lepiej, bo co pozostaje.
Pozdrawiam.
-
Gość: Henek52, *.dynamic.chello.pl
2012/12/05 22:04:50
Dawno tu mni nie było, więc pozdrawiam, Ciebie Merko :) - jak zwykle piszesz mądrze i do rzeczy, choć muszę trochę krytyki napisać. Gdzieś na początku piszesz: "nienawidzę..." - było to bardzo emocjonalne - ONI też NIENAWIDZĄ... - jak z tego błędnego koła wyjść - nie wiem, ale pierwszego "terrorystę" już mamy. Czarno to widzę, obym się mylił.
Jeszcze raz pozdrawiam. Henek52
-
Gość: dobieslav@wp.pl, *.icpnet.pl
2015/06/26 07:48:13
tak przypadkiem trafiłem na stronę, mamy 2015 rok i... kto się okazuje głupi, czyja ideologia leży w gruzach, w dodatku skrajnie skompromitowana...?
-
Gość: szczery, *.adsl.inetia.pl
2015/06/27 12:52:47
Ale bzdury...
O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi