Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!
Blog > Komentarze do wpisu

Tęczowa wiara

Czy Twój Bóg kocha mniejszości seksualne?

Wczoraj obejrzałam prawdziwy wyciskacz łez - film "Modlitwy za Bobbie'go", który otwiera oczy (a może raczej serca) najbardziej zatwardziałych katolików i homofobów (często jedno i drugie łączy się ze sobą za sprawą kościelnych dogmatów). Myślę, że niejeden rodzic uronił łzę i pochylił głowę zdając sobie sprawę w trakcie oglądania, że to on/ona stanowi problem a nie jego homoseksualne dziecko.

Znacie moje zdania na temat religijnego fanatyzmu, homofobia jest dla mnie jednym z tych nienawistnych dogmatów, które rzekomo propaguje Pismo Święte czy może raczej jego skrajnie dosłowne interpretacje.. Z jednej strony szanuj bliźniego jak siebie samego a z drugiej - ale tylko tego, który jest hetero.. Przerażają mnie rzymskokatolicka "etyka".. A Was?

Fabuła filmu została oparta na prawdziwych wydarzeniach, oczywiście musiała się wydarzyć tragedia, aby fanatyczna matka przejrzała na oczy i zrozumiała, że najważniejsza w życiu jest MIŁOŚĆ a nie interpretacje Biblii, które są tylko słowami, przy których wolność i godność znaczą tyle co nic. Albo jesteś posłusznych żołnierzem Chrystusa albo ugryź się w tyłek i najlepiej trzymaj jak najdalej od wspólnoty, bo jeszcze kogoś tym zarazisz..

Nie wiem dlaczego osoby tolerancyjne, którym pewne elementy dogmatu po prostu "nie leżą" po prostu nie zmienią wspólnoty, aby na nowo cieszyć się wiarą? Przecież KK to nie jedyna alternatywa w tym kraju.

W Polsce funkcjonuje chociażby Zjednoczony Kościół Chrześcijański, dla którego nie ma znaczenia z kim sypiasz, ale jakim jesteś człowiekiem. Czyż nie lepiej wspomóc taką wspólnotę zamiast żyć w hipokryzji? Na stronie internetowej ZKCh znalazłam taki oto cytat: "Wychodzimy z założenia, że Bóg kocha każdego człowieka, bez względu na jego pochodzenie, kolor skóry, identyfikację płciową?, wyznanie, orientację seksualną? i status materialny".

Czy każdy homoseksualista to zatem ateista? Jak się okazuje NIE! :) Dowodem na to jest rosnąca popularność ZKCh czy chociażby Grupy Polskich Chrześcijan LGBTQ "Wiara i tęcza". Jeśli więc nie podoba Ci się stosunek KK do mniejszości - masz alternatywę. Na stronie internetowej "Wiary i tęczy" czytamy "W sercu Boga jest miejsce dla homoseksualistów". W żadnym piśmie czy dokumencie stanowiącym podstawę wiary i wyznania wśród członków ZKCh czy Grupy "Wiara i tęcza" nie znalazłam ani słowa wrogości w stosunku do heteroseksualistów czy innych wyznań. Niestety większość katolików trzęsie się i toczy pianę z ust mówiąc o homo-propagandzie. Zapominają wtedy, iż należy miłować bliźniego jak siebie samego.. Gdyby geje i lesbijki użyli tej samej broni przeciwko nim, to by dopiero wybuchła afera..

PS. Wcale nie musisz być homoseksualistą, aby dokonać apostazji i znaleźć swoje miejsce w innej wspólnocie;)

"Jak niegdyś Kościół potępił Galileusza, lekceważąc naukowe odkrycia, tak dzisiaj homoseksualiści stają się ofiarami krótkowzroczności. Nauki o człowieku ustaliły, że homoseksualizm to naturalna skłonność, która występuje nawet w przyrodzie. Marie-Paul Ross, zakonnica i doktor seksuologii, wypowiada się w takim właśnie duchu w swojej książce "Traverser l'épreuve": „Prawdziwy homoseksualizm jest całkowicie naturalnym wariantem, spotykanym u mniejszości mężczyzn i kobiet” (s. 163). To najlepsze rozumienie ludzkiej istoty przez nauki o człowieku mówiąc, że nie istnieje tylko jedna naturalna orientacja seksualna, otwiera horyzonty. Obsesja i pogarda wobec seksu (oraz wobec kobiety kusicielki czy wręcz nieczystej) oraz jego okrutne, bezlitosne tłumienie prześcigały się nawzajem w całej historii Kościoła katolickiego. Pora odejść od tego, aby przybliżyć się ku Dobrej Nowinie o współczującym, miłosiernym, żywym Bogu, kochającym wolność i społeczną sprawiedliwość. Jezus nie zmaga się z kwestiami seksualnymi, lecz stawia miłość w centrum wszystkiego" (źródło:http://debaty.tezeusz.pl/blog/201869.html)

polls for websitepiątek, 09 listopada 2012, merka1986

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Twardowski, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/11/11 03:04:37
"Wiara i tęcza" to ciekawy wyjątek na polskiej scenie religijnej-chrześcijańskiej.
-
Gość: ja, *.dynamic.mm.pl
2012/11/11 15:12:03
Oczywiście, że KOCHA :)
-
2013/02/25 21:04:45
1. "Homoseksualiści stają się ofiarami Kościoła"? Jakoś nie widzę, aby na procesjach kościelnych ktoś przebierał się za gejów i robił sobie z nich szopki. Natomiast już wielokrotnie na paradach gejowskich widziałem gejów i lesbijki poprzebierane za księży i zakonnice, z nagimi pośladkami czy piersiami, albo z przyczepionymi dildo, wykonujących obsceniczne gesty. Zresztą wystarczy spojrzeć na internet i media: ludzi wierzących można nazywać "ciemnogrodem", księży można nazywać "klechami", "czarnuchami" itp, i to jest wolność słowa. A jak ktoś grzecznie powie, że nie akceptuje homoseksualizmu, to od razu nazywany jest homofobem.
Na każdym kroku (także na tym blogu) wytyka się Kościołowi pedofilię. Tymczasem wśród gejów pedofilii jest wielokrotnie więcej (zarówno procentowo jak i w liczbach bezwzględnych). O arcybiskupie Paetzu media pisały i mówiły tygodniami, mimo że nie był pedofilem. O geju-pedofilu, który gwałcił półtoraroczne dzieci media ledwo co wspomniały. Ale o tym nie wolno mówić, bo to "homofobia".
W ciągu ostatniego wieku ateiści (komuniści, naziści) wymordowali dziesiątki milionów wierzących. Według oficjalnych statystyk, chrześcijanie, a zwłaszcza katolicy są obecnie najbardziej prześladowaną grupą na Świecie - co roku tysiące chrześcijan jest mordowanych za swoją wiarę. A ile gejów ginie za swoje preferencje?
No i trzeba być bardzo ograniczonym, żeby jeden ckliwy film traktować od razu jak "prawdę objawioną" dotyczącą wszystkich wierzących, bo to taki sam fanatyzm, jak części "moherowych beretów". To taka sama głupota jak traktowanie "Kodu Da Vinci" jako książki historycznej.
-
Gość: kropki kreski, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/01 20:43:41
homofobia chorobą....wspólczuję tym lękliwym i ociemniałym ludziom
ech, niech szbko nadchodzi XXll w :D tylko czy to coś zmieni ?
O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi