Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!
piątek, 24 września 2010
Ostatnio wpadł mi w ucho mocniej niż zawsze tekst piosenki Kazika "Cztery pokoje". Jest to uniwersalny przekaz, który możemy wpasować w każdą "epokę" polityczną rozgrywającą się w naszym kraju.
Całą noc nie spałam.. Denerwowałam się rozmową kwalifikacyjną.. Dziś okazało się, że rozmowy odbywały się wczoraj, więc nie mam juz czego szukać.. Strasznie się zdenerwowałam, bo jestem pewna, że menadżerka, z którą się umowiłam podała mi dzisiejszą datę, ale oczywiście ludzie, z którymi rozmawiałam uparcie wmawiali mi, że coś pomyliłam..
czwartek, 23 września 2010
Jutro mam rozmowę w sprawie pracy. Oczywiście przeżywam ogromny stres i boję się, że źle wypadnę.. Pewnie wielu z Was przechodziło przez to samo i to wiele razy. Chyba jedynym sposobem na pozbycie się tego uczucia jest podbudowanie samooceny. To poprawia pewność siebie i zmniejsza poziom nerwów. Czasem jednak zamiast popracować nad sobą wolimy poleniuchować i odłożyć poważne obowiązki na dalszy plan..
środa, 22 września 2010
Tym razem biorę pod lupę prawicę i jej nurty. Kojarzona bywa głównie z niechęcią do zmian i zamknięciem na wszelkie nowości. Prawicowe postulaty stoja w opozycji do lewicowej ideologii, nie powinny koajrzyć się wyłącznie pejoratywnie.
Dzień bez samochodu to idealny sposób na poprawę nastroju pesymisty. Spacer wśród zieleni, z pieskiem, najlepiej na obrzeżach miasta. Świeże powietrze, pozytywne myśli i usmiech na twarzy - tak oto wyglądał mój dzisiejszy dzień - polecam wszystkim (z resztą już wcześniej pisałam o zaletach spaceru, szczególnie w miłym towarzystwie:))
wtorek, 21 września 2010
Księża świadomie przyjmują celibat, mogą szaleć do woli z kobietami a żadna nie zostanie ich żoną, bo przecież celibat zabrania! :D
Po minionym weekendzie nabrałam przekonania, iż moja szklanka jest do połowy pełna. Wystarczy tylko dostrzec pozytywne strony życiowej sytuacji, przymknąć oko na niedociągnięcia pewnych momentów i mieć nadzieję, że wszystko się ułoży. Patrząc na losy ludzi z pewnego niewielkiego miasta, które odwiedziłam, doceniam to kim jestem i jak żyję..
piątek, 17 września 2010
Zauważyłam pewną tendencję Polaków do przypisywania politycznym kierunkom niewłaściwej ideologii. Ludzie nie potrafią przypisać właściwych nurtów do właściwych frakcji. Często lewica jest kojarzona tylko i wyłącznie z latami PRLu..a nie powinna.
czwartek, 16 września 2010
Znana wszystkim kwestia krzyża pod pałacem prezydenckim w końcu została rozwiązana..Czy jednak na pewno? Podejrzewam, iż ta decyzja zrodzi kolejne podziały..Nie wiem co się dzieje z polskim społeczeństwem, dlaczego religia i polityka ciągle nas wszystkich dzielą i wzbudzają tyle negatywnych emocji..?
środa, 15 września 2010
Każdy przeżywa czasem momenty słabości, załamania i niemocy.. Nic już nie cieszy, wszystko wali się na głowę a z jednego problemu rodzą się następne. Domino czarnych myśli idzie w ruch i nie jesteśmy w stanie go zaptrzymać sami..Ale jest ktoś, kto może Nam pomóc - ukochana osoba:) Miłość i wsparcie drugiej osoby, to kolejny sposób na pozbycie się wiecznego przekonania o naszej niemocy.
wtorek, 14 września 2010
Trzymam się misji. Miałam bardzo stresujący dzień, ale mimo to starałam się nie poddawać czarnym myślom. Myślę, że się udało, chociaż nie obyło się bez łez..Ale płacz jest oczyszczający, zatem jeśli macie ochotę się wypłakać (szczególnie w czyjeś ramię:), to nie powstrzymujcie się, bo to pomaga. Ważne, żeby nie poddawać się pesymizmowi i lękom, ale w odpowiedni sposób pozbyć się negatywnej energii:)
poniedziałek, 13 września 2010
Żaden biskup nie będzie decydował o nastroju mojego pogrzebu! Ma być optymistycznie i refleksyjnie.
Witam wszystkich pesymistów starących się zmienić punkt widzenia. Od kilku dni czekałam na wiadomość od promotorki w sprawie mojej pracy magisterskiej. Doczekałam się.. Okazało się, że jej nie sprawdziła, bo chorowała przez cały weekend a ja teraz pluję sobie w brodę, że nie zabrałam się za poprawki wcześniej..
niedziela, 12 września 2010
Dzisiejsza noc była lekko "niewygodna". Staram się używać słów, które nie są przesiąknięte pesymizmem, bo przecież kłóciłoby się to z moją misją. Rano znalazłam pod kołdrą zgniecioną muchę, była płaska jak naleśnik, to chyba jej wina, bo na pewno nie moja! :P A teraz te dzwony..i jak tu zachować spokój ducha..
sobota, 11 września 2010
Dopadł mnie okropny ból głowy a moje czarnomyślicielstwo jeszcze bardziej go spotęgowało. Dobrym sposobem, który zawsze stosuję na ponure myśli i dokuczliwe bóle jest SPACER. Nic tak nie oczyszcza myśli jak świeże powietrze:)
Dziś w końcu postanowiłam założyć bloga. Mam tak wiele myśli w głowie, którymi muszę się podzielić, że posiadanie własnego bloga, to chyba dobre wyjście na to, aby uszło ze mnie to całe ciśnienie wewnętrzne:)
1 ... 11 , 12
 
| < Luty 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
O autorze
Zakładki:
BRACIA MNIEJSI
CIEKAWOSTKI
O OLSZTYNIE
POLITYKA
RELIGIJNIE
ŚWIATOPOGLĄD
TOLERANCJA
TUTAJ ZAGLĄDAM
O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi