Poczucie humoru, szczypta sarkazmu i konkretna dawka optymizmu - oto ma recepta na zachowanie higieny ciała i umysłu!

polityka

poniedziałek, 03 października 2011
poniedziałek, 26 września 2011
Wielu kandydatów w tegorocznych wyborach parlamentarnych używa sloganów sięgających swoim poziomem totalnego dna. Ten pan reprezentuje wyjątkowy podły, prostacki i chamski gatunek polityczny..
środa, 21 września 2011
Zapraszam do udziału w moim sondażu przedwyborczym:)
środa, 31 sierpnia 2011
Solidarność - "wspólnota działania, podyktowana wspólnotą interesów". Dziś to raczej - zacietrzewienie w działaniu, idealizacja własnej wizji, indywidualizm i walka z niewidzialnym wrogiem - poczuciem winy..
czwartek, 26 maja 2011
Bardzo często oglądam obrady sejmu (takie małe zboczenie, które mi pozostało po studiach) i jestem załamana poziomem jaki reprezentują polscy politycy. Boję się myśleć jak będzie wyglądać ten kraj za 10-15 lat..
sobota, 09 kwietnia 2011
Jestem znudzona do granic możliwości smoleńską tematyką, jednak numer jaki nam wycięli Rosjanie, bardzo mnie oburzył.
sobota, 12 marca 2011
wtorek, 08 lutego 2011
Wczoraj Sejm uchwalił ustawę Prawo prywatne międzynarodowe. Przeciw uchwaleniu opowiedzieli się posłowie PSL i PiS, partie konserwatywne, których członkowie są zdania, iż ustawa dajesz możliwość na legalizację małżeństw homoseksualnych. Ja pytam – no i co w tym złego??
poniedziałek, 24 stycznia 2011
Słyszę codziennie jad sączący się z ust polityków w polskim parlamencie (głównie w sejmie) i nie dowierzam.. Ich denne monologi wywołują u mnie odruch wymiotny..
wtorek, 14 grudnia 2010
piątek, 10 grudnia 2010
Co się dzieje z naszym krajem?? Bezrobocie wzrasta, pensje maleją drastycznie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej obniża kwotę dotacji dla Urzędów Pracy o ponad 50%, władza podnosi podatki a ja i wiele osób do mnie podobnych - nie mamy za co żyć! Finansowanie w obszarze polityki społecznej to obraz niespójności i nieprzemyślanych decyzji..
czwartek, 09 grudnia 2010
Przeczytałam dziś na portalu gazeta.pl artykuł o symbolicznym grobie Lecha i Marii Kaczyńskich, który znajduje się na warszawskich Powązkach od kilkunastu dni. Oczywiście uważam, że ciała prezydenckiej pary powinny spocząć właśnie tam od samego początku, jednak stało się inaczej.. Bardziej dotknęła mnie kwestia epitafium na tablicy byłego prezydenta o bogatej treści, sugerująca masę zasług dla kraju i społeczeństwa.. Podczas, gdy pod nazwiskiem Maria Helena Mackiewicz - Kaczyńska widnieją tylko dwa zdania..
wtorek, 30 listopada 2010
Nie jestem zwolenniczką Lecha Wałęsy. To człowiek, który ma zbyt wysokie mniemanie o sobie i uważa się za wybawcę naszego kraju. Ludziom, którzy starają się obiektywnie spojrzeć na pewne fakty polecam dziś bardzo ciekawy film na temat przeszłości byłego prezydenta RP.
piątek, 19 listopada 2010
Obejrzałam dziś krótki filmik, w którym zobaczyłam siebie, swoją mamę, swoich sąsiadów, moich znajomych i wielu Polaków, których codziennie mijam na ulicy..
środa, 17 listopada 2010
Wybory samorządowe zbliżają się wielkim krokami. Przejrzałam wyniki sondażowe poparcia oraz niechęci dla polskich partii politycznych.
niedziela, 14 listopada 2010
Jeśli Jarosław Kaczyński nadal chce kreować wizerunek partii Prawo i Sprawiedliwość jako ugodowej, jednolitej programowo, rzetelnej i władającej językiem pokojowym (nie tak nienawistnym jak reszta polityków), to może niech zacznie od zmiany swojej osobowości...
piątek, 12 listopada 2010
czwartek, 11 listopada 2010
wtorek, 09 listopada 2010
Dziś coś z mojej branży, mianowicie kwestia wyborów samorządowych.
poniedziałek, 08 listopada 2010
Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem. 9 listopada to data Nocy Kryształowej (Kristallnacht), czyli pogromu Żydów w III Rzeszy w 1938 roku. Pamiętajmy o ofiarach zbrodni wojennych i nie dajmy sobie wmówić, że Żydzi są sami sobie winni!
czwartek, 21 października 2010
Właściwy sens oraz cel polityki bardzo dawno temu przestały mieć znaczenie dla polskich polityków. Chciałabym, żeby każdy z nich przeczytał mój wpis i zastanowił sie nad efektywnością swojej pracy oraz rzeczywistym realizowaniem interesów wyborców podczas pełnienia mandatu.. Wielu z nich nie ma tak naprawdę pojęcia czym właściwie jest POLITYKA.
wtorek, 19 października 2010
Co się dzieje z naszym krajem? Czy głupotę mamy w genach i nie da się przed nią uchronić? Dobrze, że przynajmniej Jarosław Kaczyński i Tadeusz Rydzyk nie posiadają potomstwa.. (chociaż z naszym dyrektorem to nie wiadomo, ma kasę i samochody, to i może coś, gdzieś, kiedyś.. ;). Co do prezesa.. to wiem, że świata poza kotem nie widzi :D
sobota, 16 października 2010
Dziennikarska ciekawość nie zna granic! Jestem w szoku po obejrzeniu dzisiejszej "Uwagi" na TVN-ie. Tacy ludzie chyba nie wiedzą czym jest etyka dziennikarska. Na miejscu bohatera reportażu zaskarżyłabym twórców do sądu.
czwartek, 07 października 2010
Równo 66 lat temu uformowano pierwsze oddziały Milicji Obywatelskiej. Powstałe wówczas formacje niczym nie przypominały dzisiejszej Policji, ale to raczej jasne i wiadome, nie odkryłam "Ameryki" tym stwierdzeniem;) Różniły się sposobem realizacji wyznaczonych zadań, również samymi zadaniami. Poza tym działały pod presją władzy PRL-u.. Jedyną rzeczą, jaka nie uległa wielkiej zmianie jest zakorzeniona w naszej mentalności, wyssana z mlekiem matki, bezwarunkowa "NIECHĘĆ" (czyt. wg. własnego uznania;) wobec mundurowych. Nie ma się co dziwić analizując korzenie MO..
 
1 , 2
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
O autorze
Zakładki:
BRACIA MNIEJSI
CIEKAWOSTKI
O OLSZTYNIE
POLITYKA
RELIGIJNIE
ŚWIATOPOGLĄD
TOLERANCJA
TUTAJ ZAGLĄDAM
O mnie - magister nauk politycznych; otwarta na świat i ludzi aczkolwiek wątpiąca, pytająca i negująca; sarkastyczna krytykantka (trzeba mieć niezłą dykcję, żeby to właściwie wymówić); początkująca optymistka i realizatorka marzeń - od niedawna właścicielka własnej firmy - no tak już jakoś mam ;)
MASZ PYTANIE, SUGESTIĘ ALBO PROPOZYCJĘ PRACY DLA MNIE - PISZ! szklankadopolowypelna@poczta.fm :)

Popieram Internet Bez Chamstwa

OCEŃ TEGO BLOGA
JEST ŚWIETNY
JEST BARDZO DOBRY
JEST DOBRY
JEST PRZECIĘTNY
NIE PODOBA MI SIĘ
JEST BEZNADZIEJNY


MOJE SONDY
Najlepsze Blogi